Aktuální předpověď počasí v Kroměříži: Příroda vystavena překvapením

Počasí Kroměříž

Aktuální předpověď počasí v Kroměříži

Aktuální předpověď počasí v Kroměříži je plná překvapení. Dnes očekáváme teploty kolem 10 °C a srážky ve formě deště. V noci se očekávají nižší teploty okolo 5 °C. Zítřejší den bude slunečný, s teplotami stoupajícími na 15 °C a minimálními srážkami. Předpověď na další dny je nejistá, s možností bouřek a silného větru. Doporučujeme sledovat aktuální předpovědi počasí a být připraveni na různé podmínky.

Teploty a srážky v Kroměříži

Teploty a srážky v Kroměříži jsou v posledních dnech velmi proměnlivé. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 stupňů Celsia, ale mohou se vyskytnout i extrémnější hodnoty. V noci klesají teploty na 5 stupňů a ve dne stoupají až na 15 stupňů. Srážky jsou také nepředvídatelné, převážně ve formě deště, ale občas může pršet i sníh. Doporučuje se proto být připraven na rychlé změny počasí a vhodně se oblékat.

Vítr a jeho síla v Kroměříži

V Kroměříži je vítr jednou z významných meteorologických proměnných. Jeho síla může ovlivnit počasí i náladu obyvatel. V průměru dosahuje rychlosti kolem 10 km/h, ale během bouřek a silných front se může zvýšit až na 50 km/h. Nejvíce větrno bývá na jaře a na podzim, kdy jsou časté přechody teplotních front. Obyvatelé Kroměříže si proto musí být vědomi, že vítr může ovlivnit jejich aktivity venku, jako je například jízda na kole nebo procházka ve městě. Především při silném větru je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a chránit se před možnými nebezpečnými situacemi.

Sluneční svit v Kroměříži

Sluneční svit v Kroměříži je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících počasí. V posledních dnech jsme byli svědky střídání slunečných a oblačných období, což mělo výrazný dopad na teploty. Slunce se ukázalo ve své plné síle a přineslo s sebou teplé a příjemné počasí. Lidé si mohli užít sluneční paprsky a relaxovat na venkovních terasách. Nicméně, i když slunce zahřívá, je důležité pamatovat na ochranu proti UV záření. Použití opalovacího krému s vysokým faktorem je nezbytné, aby se zabránilo spáleninám a dalším negativním účinkům slunečního záření.

Předpověď počasí na příští dny v Kroměříži

Předpověď počasí na příští dny v Kroměříži je plná překvapení. Podle meteorologů se očekávají výkyvy teplot a srážky. V pondělí bude teplota dosahovat 15 stupňů Celsia s mírnými dešti. Ve středu se očekává pokles teploty na 10 stupňů Celsia a přeháňky. Na pátek se pak předpovídají opět vyšší teploty kolem 18 stupňů Celsia, ale s prudkými bouřkami. Vzhledem k těmto změnám je vhodné být připraven na různé povětrnostní podmínky a mít s sebou deštník i sluneční brýle.

Publikováno: 11. 11. 2023

Kategorie: příroda

Autor: Radmila Vlčková

Tagy: počasí kroměříž | aktuální počasí v kroměříži