Kopřivnické nebe dnes: Co nám přichystala příroda?

Počasí Kopřivnice

Aktuální teplota a pocit

V Kopřivnici momentálně panuje příjemné jarní počasí s teplotou 15 °C. Pocitová teplota se ale může lišit v závislosti na větru a vlhkosti vzduchu. Pokud fouká vítr, může být pocitová teplota nižší než skutečná teplota naměřená teploměrem. Naopak, pokud je vzduch vlhký, může být pocitová teplota vyšší.

Dnes v Kopřivnici očekáváme slunečné počasí s mírným větrem. Pocitová teplota by se měla pohybovat okolo 14 °C. Doporučujeme proto lehké oblečení a sluneční brýle.

Pro aktuální informace o počasí v Kopřivnici sledujte naše webové stránky nebo mobilní aplikaci.

Vítr: Rychlost a směr

Vítr je v Kopřivnici stejně proměnlivý jako zdejší počasí. Jeho rychlost a směr ovlivňují aktuální meteorologické podmínky, a proto se můžou během dne i výrazně měnit. Pro aktuální informace o rychlosti a směru větru v Kopřivnici je nejlepší sledovat předpověď počasí z důvěryhodného zdroje, která vám poskytne nejaktuálnější data. Obecně platí, že silnější vítr se v Kopřivnici vyskytuje spíše v zimních měsících a během bouřek. Směr větru je pak ovlivněn především tlakem vzduchu a prouděním v atmosféře.

Oblačnost: Jasno až zataženo

V Kopřivnici dnes můžeme očekávat proměnlivé počasí s oblačností od jasné až po zataženou. Ranní hodiny budou spíše slunečné s minimem oblačnosti, ale během dopoledne se začne oblačnost zvětšovat. Odpoledne a k večeru se mohou objevit i přeháňky nebo slabý déšť. Aktuální meteorologické modely naznačují, že oblačnost bude spíše proměnlivá, s občasnými slunečními paprsky prosvítajícími skrz mraky. Teploty se budou pohybovat v příjemném rozmezí, takže si i přes proměnlivou oblačnost budete moci užít den venku. Nezapomeňte si ale s sebou vzít deštník nebo pláštěnku, abyste byli připraveni na případný déšť.

Srážky: Déšť nebo sníh?

Kopřivnice, město s bohatou historií a krásnou přírodou, zažívá proměnlivé počasí. Jednou z otázek, která místní obyvatele často zajímá, je, zda bude pršet, nebo sněžit. Odpověď není vždy jednoduchá a závisí na mnoha faktorech, jako je teplota vzduchu, vlhkost a směr větru.

Aktuální meteorologické předpovědi pro Kopřivnici poskytují informace o pravděpodobnosti srážek, ale i o jejich formě. V zimních měsících, kdy se teploty pohybují kolem nuly, může být těžké předpovědět, zda bude padat sníh, nebo déšť. I malá změna teploty může znamenat velký rozdíl.

Pro obyvatele Kopřivnice je důležité sledovat aktuální předpověď počasí, aby se mohli na případné srážky připravit. Ať už to znamená vzít si deštník, nebo zimní bundu, informovanost o počasí jim pomůže užít si den naplno, bez ohledu na to, co jim matka příroda přinese.

V Kopřivnici dnes slunce hraje na schovávanou s mraky, vítr si tiše pohlídává teplotu a déšť se schovává za kopci. Zkrátka, ideální den pro procházku s deštníkem v batohu.

Zdeněk Dvořáček

Vlhkost vzduchu v %

Vlhkost vzduchu je jedním z klíčových faktorů, které ovlivňují, jak vnímáme aktuální počasí v Kopřivnici. Vysoká vlhkost vzduchu může způsobit, že i mírné teploty se zdají být nesnesitelně dusné, zatímco nízká vlhkost může vést k suché pokožce a dýchacím potížím. V Kopřivnici se vlhkost vzduchu v průběhu roku mění v závislosti na ročním období a aktuálním počasí. Obecně platí, že v letních měsících bývá vlhkost vzduchu vyšší, a to zejména v kombinaci s deštěm nebo bouřkami. Naopak v zimě, kdy je vzduch chladnější a sušší, bývá vlhkost vzduchu nižší. Sledování aktuální vlhkosti vzduchu v Kopřivnici je proto důležité pro všechny, kteří chtějí být připraveni na aktuální povětrnostní podmínky a přizpůsobit jim své aktivity.

Tlak vzduchu v hPa

Tlak vzduchu je jedním z klíčových parametrů, které ovlivňují aktuální počasí v Kopřivnici. Měří se v hektopascalech (hPa) a jeho hodnota se neustále mění v závislosti na mnoha faktorech, jako je teplota vzduchu, vlhkost a pohyb vzduchových hmot.

V obecné rovině platí, že vysoký tlak vzduchu obvykle přináší do Kopřivnice slunečné a stabilní počasí. Naopak nízký tlak vzduchu je často spojován s deštěm, větrem a celkově nestabilním počasím. Aktuální hodnotu tlaku vzduchu v Kopřivnici a její vývoj v čase můžete sledovat na specializovaných webových stránkách s meteorologickými daty nebo v mobilních aplikacích o počasí. Tyto informace vám pomohou lépe se připravit na aktuální počasí a plánovat své aktivity v Kopřivnici a okolí.

UV index: Stupeň ochrany

V Kopřivnici dnes svítí sluníčko a aktuální počasí přímo vybízí k pobytu venku. Než ale vyrazíte, nezapomeňte na ochranu před slunečním zářením. UV index v Kopřivnici je dnes vysoký, proto je důležité chránit si pokožku i oči.

Doporučujeme používat opalovací krém s vysokým ochranným faktorem (SPF 30 a vyšší), a to i ve stínu. Nezapomínejte na pokrývku hlavy a sluneční brýle s UV filtrem. Dětská pokožka je obzvlášť citlivá, proto dbejte na jejich důkladnou ochranu.

Aktuální informace o UV indexu v Kopřivnici a předpověď počasí najdete na specializovaných webových stránkách nebo v mobilních aplikacích.

Předpověď na nejbližší hodiny

I am

Vliv počasí na aktivity

Počasí v Kopřivnici, ať už je to aktuální počasí nebo dlouhodějšší trendy, má velký vliv na to, co si můžeme naplánovat. Slunečné a teplé počasí, které je pro Kopřivnici typické v letních měsících, přímo vybízí k venkovním aktivitám. Můžeme vyrazit na procházku do Beskyd, projet se na kole podél řeky Bečvy nebo si jen tak užívat piknik v parku. Kopřivnické koupaliště je také skvělou volbou pro osvěžení v horkých dnech.

Naopak deštivé počasí, které se v Kopřivnici může vyskytnout na jaře a na podzim, nás spíše láká k aktivitám uvnitř. Můžeme navštívit Technické muzeum Tatra, kde se dozvíme více o historii automobilky Tatra, která je s Kopřivnicí neodmyslitelně spjata. Zajímavou alternativou je také Muzeum Fojtství, které nabízí expozice o historii a tradicích Kopřivnice a okolí.

Při plánování aktivit je proto vždy dobré zohlednit aktuální počasí v Kopřivnici. Díky moderním technologiím a předpovědím počasí si můžeme být jisti, že nás déšť nezaskočí a svůj volný čas si užijeme naplno, ať už venku nebo uvnitř.

Publikováno: 09. 07. 2024

Kategorie: příroda

Autor: Radmila Vlčková

Tagy: počasí kopřivnice | aktuální počasí v kopřivnici