Kouzelná levandulová farma ve Starovičkách: Kde příroda ožívá

Levandulová Farma Starovičky

Vítáme Vás na našem článku o Levandulové farmě Starovičky. Tato farma se nachází v krásné krajině jižní Moravy a je známá svou rozsáhlou pěstební činností levandule, kterou zde můžete vidět v celé její nádheře. Protože levandule je rostlina s mnoha benefity, farmu navštěvují lidé nejen kvůli jejím krásným květům, ale také kvůli možnosti zakoupit si produkty z této úžasné rostliny. Připojte se k nám a podívejte se na to, co nabízí Levandulová farma Starovičky!

Historie levandulové farmy Starovičky

Historie levandulové farmy Starovičky sahá až do 90. let minulého století, kdy majitelé farmy začali experimentovat s pěstováním různých druhů bylin. Postupem času se však ukázalo, že se jim nejvíce daří právě s levandulí. Odtud pochází nápad zaměřit se na tuto aromatickou rostlinu a postavit z ní celou farmu.

Na začátku 21. století proběhla rekonstrukce prázdného stavení na luxusní penzion a zároveň začala masivní výsadba nových levandulových keřů. Od té doby farmu navštěvují tisíce turistů z celého světa, kteří si přijedou užít krásnou krajinu plnou fialové kvetoucí levandule.

Dnes je farma vyhlášená pro svoji rozmanitost produktů, které nabízí - od olejů a vonných svící přes kosmetické produkty až po sušenky a med s přídavkem levandule. Všechno je ručně vyráběno ze surovin z této jedinečné farmy.

Celkově lze říci, že historie Levandulové farmy Starovičky je dokonalým příkladem toho, jak lze s odvahou a pečlivou prací vytvořit úspěšný podnik, který dokáže navíc přinést radost a užitek mnoha lidem.

Pěstování levandule na farmě

Na Levandulové farmě Starovičky se pěstuje jedna z nejkrásnějších a nejužitečnějších rostlin - levandule. Při pěstování levandule je důležité vybrat vhodné stanoviště s dostatečným sluncem a přiměřenou výškou nad mořem. Na farmě se používá organického hnojení a pro ochranu rostlin před škůdci jsou použity přírodní prostředky jako například máta nebo heřmánek. Po sklizni se provádí ruční sušení květů, které jsou následně použity k výrobě aromatických olejů, kosmetiky či vonných pytlíčků. Levandule na farmě Starovičky je považována za skvost kraje a potvrzením pro to je také velký zájem turistů o návštěvu této vyhlášené farmy.

Produkty z levandule

Pokud hledáte krásnou květinu s mnoha užitky, nemůžete se splet. Levandule je rostlina, která nejen krásně voní, ale také má mnoho využití v kosmetice, léčitelství a kulinářském umění.

Na levandulové farmě Starovičky najdete širokou škálu produktů vyrobených z této univerzální rostliny. Například aroma difuzéry a olejové esence s levandulovou vůní jsou vhodné pro relaxaci a proti stresu. Pokud chcete mít krásnou pokožku, určitě oceníte kosmetiku s obsahem levandule jako třeba hydratační krémy či sprchové gely.

Ale to není všechno - na farmě najdete také široký sortiment kuchyňských produktů. Levandulový med je perfektním doplňkem do čaje či jogurtu, zatímco levandulový sirup se skvěle hodí do limonády nebo koktejlů.

Navštivte farma Starovičky a objevte neuvěřitelné množství produktů z této úchvatné květiny!

Využití levandule v přírodní medicíně

Levandule je rostlina s mnoha přínosy pro lidské zdraví a její využití v přírodní medicíně je široce rozšířeno. Olej z levandule se často používá k léčbě úzkosti, nespavosti a bolesti hlavy. Snižuje také krevní tlak a uklidňuje nervový systém. Levandulový olej má také protizánětlivé a antibakteriální účinky a lze ho aplikovat na řadu kožních problémů, jako jsou akné, ekzémy nebo lupénka.

Levandulová farma Starovičky se specializuje právě na pěstování této užitečné rostliny a využívá ji nejen v kosmetice, ale i v aromaterapii. Návštěvníci farmy si mohou prohlédnout rozmanité druhy levandule a naučit se správným technikám sběru a sušení květů pro další zpracování. Díky tomu si mohou sami vyrobit levandulový olej nebo vonné pytlíčky vhodné do šatny či skříně.

Návštěva farmy Starovičky byla pro mě velice zajímavým zážitkem. Cestou na farmu jsem si užívala krásné výhledy na okolní kopce a pole. Po příjezdu nás přivítala majitelka a my jsme se vydali na prohlídku polí, kde rostla nádherná levandule. Vůně byla překrásná a barvy květů úchvatné.

Poté jsme se vrátili do stavení, kde nás čekal program plný aktivit. Měli jsme možnost zkusit si sušení levandule, výrobu vonných sáčků nebo i ochutnat mnoho produktů založených na této aromatické rostlině. Při pohledu na nabízené produkty jsem byla nadšená, jak širokou škálu výrobků je možné vyrobit z jedné rostliny.

Na farmě Starovičky jsem strávila krásné odpoledne a byla jsem nadšena nejen z krásné levandulové atmosféry, ale také z přívětivosti a ochoty paní majitelky. Určitě doporučuji navštívit tuto farmu každému milovníku květin a přijít si užít klidného dne uprostřed nádherné přírody.

Závěrem lze konstatovat, že návštěva Levandulové farmy Starovičky stojí rozhodně za to. Tento malebný koutek plný aromatických květů nabízí nejen možnost prožít příjemnou relaxaci a odpočinek, ale také se naučit mnoho zajímavých informací o pěstování a zpracování levandule. Navíc si zde můžete zakoupit produkty s vysokou kvalitou levandulové esence, které perfektně osvěží váš domov či tělo. Pokud hledáte pestrou a nezapomenutelnou zkušenost, určitě si nechte tuto farmu ujít.

Publikováno: 12. 10. 2023

Kategorie: příroda

Autor: Veronika Churavá

Tagy: levandulová farma starovičky | farma s levandulí